Terminy warsztatów Paverpol

Warsztaty - Niechorz, czyli w Bohaczykowie w każdej znanej mi dziedzinie rękodzieła, a znam ponad 30, liczyłam ostatnio.
Chętnie poprowadzę warsztaty w miejscu Waszego zamieszkania.


wtorek, 22 października 2013

Jak już

kiedyś wspominałam, podchodzę do olejów - jak do jeża.
Wczoraj poszłam na pierwsze zajęcia do pracowni. Idąc byłam przekonana, że będziemy rysować ołówkiem. Zresztą miało to być rysowanie postaci z modela - powiem szczerze obawiałam się tego... bo to coś czego nie robiłam... nie rysowałam postaci z modela :) 
No i jak weszłam okazało się, że pani nie mogła przyjść... i nie mamy modela.
I co ja widzę? Na stole rozłożone są oleje! Uśmiechnęłam się do siebie... i cóż wzięłam swój zestaw farb i pędzli i do roboty. W końcu po to poszłam... aby się uczyć!
Nie mogę powiedzieć, że nigdy nie malowałam olejnami. Malowałam, mając naście lat... czyli baaaardzo dawno temu... i nie bardzo mi szło... stąd te kolce teraz :)

Malowaliśmy martwą naturę... można było sobie skadrować... to sobie trochę skadrowałam, bo format podobrazia mały... po dwóch zajęciach (wczoraj i dziś )- wyszło mi takie oto coś... W sumie jak na pierwszy raz, to chyba nie najgorsza praca. Tym bardziej, że od wczoraj do dziś - malowaliśmy ciągle na mokrym... 


Zdjęcie wieczorne i bez lampy... 

26 komentarzy:

 1. Myślę, że powinnaś być zadowolona. Brawo! Ada też takie podobne teraz maluje, ale zdecydowanie woli rysunek ... jednak. I jak to u niej, woli żywe stworzenia malować :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też akurat za martwą naturą nie przepadam... ale n tym można sporo się naumieć podobno :)

   Usuń
 2. Masz talent- olbrzymi, nic dziwnego, że w każdej dziedzinie masz sukcesy. Wyrzuć kolce...i maluj!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam taki zamiar - a co z tego wyjdzie... zobaczymy :)

   Usuń
 3. Cóż za skromność... moim zdaniem praca jest świetna.
  Niepotrzebnie tak się bronisz przed tymi olejami. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Broniłam... myślę, że dam sie przekonać :)

   Usuń
 4. "W sumie jak na pierwszy raz, to chyba nie najgorsza praca." CHYBA - jak dla mnie to jest FANTASTYCZNIE!!! Oh jak ja bym tak chciała umieć...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aniu, ja wiem, że w tej pracy są błędy - ale jestem z niej zadowolona :)

   Usuń
 5. " ... chyba nie najgorsza ... " ja po milionie prób, nie stworzyłabym czegoś podobnego, fantastyczna praca,. Cieszę się niesamowicie, że Cię znam, zachwycasz, fascynujesz i zadziwiasz, to dla mnie zaszczyt :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Podoba mi się to wszystko co robisz.Próbujesz swoich sił,albo ciągle poszukujesz.Super! Inspirujesz tym samym innych do działania :) Serdecznie pozdrawiam ,I :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli kogoś inspiruję... to już sie cieszę :)

   Usuń
 7. Nie powiedziała bym, że to Twoja pierwsza praca olejam. Mam podobne doświadczenia , dlatego boję się ich jak ognia ( są tacy co twierdzą, że jak olejami spróbujesz to wsiąkłaś). Praca świetna i nie poprzestawaj na niej:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie powiem podoba mi się malowanie olejami... a czy poprzestanę? Nie wiem...

   Usuń
 8. Beatko, czy to pastele, czy oleje, czy akryle - czego nie dotkniesz wszystko Ci wychodzi, jestem na prawdę Twoja fanką!

  OdpowiedzUsuń

Witam serdecznie. Cieszę się, że jesteś. Dziękuję za każde słowo tutaj pozostawione :)